W upalne dni czasem trudno przetrwać noc w piżamie lub majtkach. Pojawia się zatem pytanie, jak jest lepiej, a przede wszystkim zdrowiej. Postanowiliśmy, przyjrzeć się temu z bliska.
Spanie w majtkach czy bez – eksperci radzą
Odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna. Eksperci twierdzą bowiem, że spanie w bieliźnie jest jak najbardziej dopuszczalne. To nasz wybór, jak i w czym chcemy spać. Ważne jest jednak to, aby sięgać po zwiewną, luźną i bawełnianą bieliznę.
Jednak spanie w majtkach – szczególnie tych przylegających do ciała, może być źródłem infekcji. W przypadku kobiet bardziej podatnych na schorzenia pochwy zaleca się spanie bez majtek dla własnego zdrowia.
Spanie w majtkach czy bez – zalety
Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jakie zalety płyną ze spania nago. Dzięki spaniu bez bielizny kobiety są mniej narażone na pojawienie się grzybicy bądź innej infekcji pochwy. Oprócz tego spanie bez majtek przyspiesza metabolizm, co wpływa pozytywnie na proces chudnięcia. To też utrudnia przemieszczanie się drobnoustrojów między odbytem a pochwą. Dla lepszej kondycji zdrowia zaleca się też nie spać z wkładką higieniczną.
Spanie w majtkach czy bez – co z mężczyznami?
Urolodzy twierdzą, że spanie w majtkach lub bez nich w przypadku mężczyzn nie ma aż takiego znaczenia. Nie szkodzi im ono ani jakoś wybitnie nie pomaga. Spanie w bieliźnie nie wpływa również na płodność mężczyzn – nie ma na nią też wpływu sam rodzaj majtek.
Jak unikać infekcji?
Spanie bez bielizny z pewnością okaże się bardzo korzystne dla wielu kobiet, Co jeszcze można zrobić, aby nie narażać się na infekcje dróg rodnych?
- Nie stosuj wkładek higienicznych każdego dnia.
- Zastąp tampony kubkiem menstruacyjnym.
- Unikaj ciasnych ubrań i bielizny.
Podsumowanie
Spanie w majtkach czy bez jest kwestią indywidualną. Wielu kobietom pomoże sanie nago – unikną infekcji pochwy. Oprócz tego spanie bez majtek ma wiele innych zalet, jak np. przyspieszenie metabolizmu.
*Poznaj lepiej nasze pakiety indywidualne i pakiety dla firm. Nasze oferty są dostosowane do aktualnych potrzeb pacjentów, kilka wariantów, różne benefity i kompleksowe usługi.
Przeczytaj też:
- Cukrzyca typu 3 – jakie są jej przyczyny?
- Telekonsultacja medyczna – dlaczego warto wybrać ją w sezonie wzmożonej zachorowalności?
- Padaczka – czym jest i jakie są jej przyczyny?
- Nadciśnienie tętnicze – przyczyny i objawy
- Przerost gruczołu krokowego – przyczyny i objawy