Mezoterapia mikroigłowa to dość popularny zabieg, który przeprowadzany jest w wielu gabinetach lekarskich i kosmetologicznych. Metoda jest bezpieczn i rzadko prowadzi do powikłań. Sprawdźmy, na czym dokładnie ona polega i jakie są przeciwwskazania do wykonania jej.
Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?
Mezoterapia mikroigłowa polega wykorzystaniu cienkich sterylnych igieł do mechanicznego nakłuwaniu poszczególnych warstw skóry. Dzięki tej technice kontroluje się uszkodzenie naskórka, które prowadzą do powstania miejscowych mikrourazów i delikatnego krwawienia, co aktywuje procesy regeneracyjne naskórka. Mezoterapia wywołuje reakcje, które prowadzą do zwiększenia się elastyczności komórek i tkanek – dzięki temu cera jest jędrna i bardziej plastyczna. Pierwsze efekty terapii są zauważalne po pierwszej wizycie, a lepsze efekty są widoczne po kilku zabiegach (minimum czterech).
Mezoterapia mikroigłowa – efekty
Mezoterapia to swojego rodzaju niechirurgiczny lifting skóry. Wywołuje ona reakcje, które stymulują syntezę kolagenu. Za sprawą nakłóć więcej substancji aktywnych wnika do wnętrza naskórka.
Mezoterapia mikroigłowa – wpływ
Mezoterapia może być stosowana w przypadku wielu dolegliwości. Pozytywnie wpływa ona na:
- zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz spłycenie ich w okolicach skóry głowy i szyi;
- redukowanie przebarwień oraz zaczerwienień;
- opóźnienie procesów starzenia się skóry;
- wygładzenie blizn i wyrównanie ich kolorytu;
- poprawę kondycji skóry;
- lepszy przepływ krwi;
- minimalizację rozstępów;
- zmniejszenie wydzielania łoju przez gruczoły potowe.
Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania
Niestety, mimo tego, że zabieg należy do bezpiecznych, to istnieją przeciwskazania dla niektórych osób. Należą do nich osoby:
- chore na cukrzycę, na schorzenia metaboliczne, na nowotwory, choroby autoimmunologiczne;
- kobiety w ciąży i te karmiące piersią;
- chore na HIV, zakażone opryszczką i te z wirusowym zapaleniem wątroby typu A;
- z anemią i małopłytkowością;
- z tendencją do powstawania bliznowców;
- przyjmujące leki przeciwzakrzepowe i niesterydowe leki przeciwzapalne.
Mezoterapia mikroigłowa – działania niepożądane
Działania niepożądane zwykle występują bardzo rzadko, ale to nie znaczy, że nigdy się nie pojawiają. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienia, zarumienienia oraz podrażnienia naskórka, które znikają po kilku godzinach. Czasami zdarza się, że skóra puchnie i staje się obrzęknięta. Może również pojawić się zapalenie skóry.
Podsumowanie
Mezoterapia mikroigłowa to popularny zabieg, który niweluje np. rozstępy i zaczerwienienia. Jest bezpieczną metodą, która zwykle nie prowadzi do działań niepożądanych. Niemniej istnieje grupa osób, w której występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
*Zadbaj o siebie i swoich bliskich. Indywidualne pakiety dają ci dostęp do kompleksowych usług medycznych. Ty i Twoi najbliżsi jesteście pod opieką i możecie liczyć na najlepszą pomoc medyczną.
Źródła:
https://estetico.pl/mezoterapia-mikroiglowa